6 maj 2024

Przez majowy weekend zatrzymano 86 nietrzeźwych kierowców

Od 30 kwietnia do 5 maja na pomorskich drogach zatrzymano 86 nietrzeźwych kierowców. W trakcie działań "Majówka 2024" policjanci pracowali na miejscu 33 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a rannych zostało 38 osób - podała pomorska policja.

Policjanci z woj. pomorskiego podsumowali dziania, które prowadzili na drogach od 30 kwietnia do 5 maja. Były one związane z wydłużonym majowym weekendem i miały zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów przebywających w regionie.

"Po sześciu dniach działań policjantów drogówki podczas długiego majowego weekendu zatrzymanych zostało aż 86 kierujących, którzy swoją nieodpowiedzialnością narazili innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, ponieważ prowadzili pojazd pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu" - przekazała w poniedziałek mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W ubiegłym roku w analogicznym okresie policjanci zatrzymali 72 nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariuszka dodała, że w niedzielę policjanci pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba, oraz przy 48 kolizjach drogowych.

Łącznie, od początku policyjnych działań, w regionie doszło do 33 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a poszkodowanych zostało 38 osób. 454 zdarzenia zostały zakwalifikowane jako kolizje drogowe.

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek na drodze powiatowej między Tokarami a Czeczewem w gminie Przodkowo. 42-letni kierujący z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze, a następnie uderzył w słup energetyczny. Na skutek zderzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

W ubiegłym roku w tym okresie doszło do 25 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a poszkodowane zostały 33. Policjanci pracowali przy 353 kolizjach drogowych.(PAP)

pm/ mark/