10 czerwiec 2022

Ogólnopolski protest przeciwko projektom CPK - Jaktorów

zdjęcie: Ogólnopolski protest przeciwko projektom CPK - Jaktorów / pixabay/540519
Ogólnopolski protest przeciwko projektom CPK, to wydarzenie, w którym lokalne społeczności organizują własne protesty przeciw projektom CPK: mega lotnisku, projektowanym liniom kolejowym w rozwiązaniach proponowanych przez CPK, proponowanym przebiegom OAW.
Jesteśmy za rozwojem kraju. Za mądrymi i zrównoważonymi inwestycjami infrastrukturalnymi!!

Jako mieszkańcy gminy Jaktorów mówimy stanowcze NIE:
  • Budowie Węzła Kolejowego w naszej gminie
  • Burzeniom ludziom domów (ponad 300 domów w nasza gminie)
  • Wywłaszczeniom na złodziejskich zasadach proponowanych przez Pana Marcina Horałę
  • Nieszanowaniu głosu obywateli
  • Niszczeniu środowiska
  • Przeskalowanej inwestycji: 8 tys. hektarów najżyźniejszej ziemi na Mazowszu, 20 tys hektarów pod tory. W gminach okalających lotnisko od 300 do 500 domów w każdej gminie, przedsiębiorstw, budynków użyteczności publicznej do usunięcia.
10 czerwca o godz. 17:00 zostaną zablokowane drogi między innymi w Starych Budach, Międzyborowie, Mszczonowie, Żyrardowie, Prażmowie, Żabiej Woli, Wiskitkach, Teresinie, Baranowie, Brzezinach, Mikołowie Mokre, Orzesze, Rzeszowie Jesionce, Zamościu, Krasnystawie….

Serdecznie zapraszamy na protest mieszkańców gminy Jaktorów:
  • Stare Budy, przejście dla pieszych na drodze krajowej 719 (ul. Żyrardowska) przy skrzyżowaniu z ul. Kaśką.